Torty komunijne

Komunia to bardzo ważna uroczystość, zarówno dla dziecka, jak i jego bliskich. Aby nadać przyjęciu wyjątkowego charakteru, warto wybrać niepowtarzalny tort komunijny. 2023 rok to czas, kiedy zamówienie oryginalnego wypieku jest banalnie proste. Wystarczy wypełnić formularz, a całości szczególnego wydarzenia dopełni wymarzony deser.

Torty komunijne – dekoracje

Możliwości dekoracji tortów komunijnych na zamówienie są właściwie niezliczone. Rodzice bardzo często korzystają z inspiracji znalezionych w internecie albo sami wymyślają fantazyjne wzory – pracownicy E-tort dokładają wszelkich starań, aby torty komunijne z masy cukrowej były dokładnie takie, jak to opisano w formularzu. Najczęściej wybierane są wypieki w jasnych kolorach, na przykład białym i złotym lub kremowym z ozdobami związanymi z uroczystością, czyli:

  • symbolami religijnymi (krzyż, hostia, kielich, różaniec)
  • roślinami (kwiaty, liście lub winogrona),
  • figurkami (podobizna dziecka ze złożonymi rękami),
  • napisami.

Już sam kształt tortów komunijnych na zamówienie może stanowić ozdobę – planowanie dekoracji warto zacząć od jego ustalenia. Dzięki temu rozłożenie poszczególnych elementów będzie bardziej przemyślane. Torty komunijne prostokątne często przygotowuje się tak, aby przypominały kształtem książkę, natomiast torty komunijne kwadratowe są klasyczne i pozwalają na umieszczenie większej ilości ozdób. Do najpopularniejszych obecnie jednak należą torty komunijne okrągłe – duża powierzchnia boczna to idealne miejsce na napis lub dekoracyjną wstążkę.

Torty komunijne 2023

Internet może okazać się niewyczerpaną kopalnią inspiracji dotyczących tortów komunijnych. 2023 to rok, w którym trend minimalizmu nie traci na popularności – proste wypieki z ograniczoną ilością ozdób to wyjątkowo eleganckie rozwiązanie. Aby tort prezentował się uroczyście, monochromatyczne ciasto można uzupełnić wzorem pikowania, plisowania, białymi perełkami lub delikatną koronką. Żywe kwiaty w pastelowych kolorach, na przykład róże, piwonie, frezje czy konwalie stanowią modny dodatek tortów komunijnych piętrowych.

E-tort specjalizuje się w przygotowaniu najpiękniejszych tortów komunijnych. Cena takich wypieków zazwyczaj wywołuje pozytywne zaskoczenie, podobnie jak ich wygląd i smak. Wykorzystywane składniki są bezpieczne dla dzieci, nie zawierają sztucznych barwników ani aromatów. Torty komunijne bez masy cukrowej to doskonałe rozwiązanie – masa śmietanowa o dowolnym smaku nadaje ciastu lekkości, ale nie ogranicza rozwiązań dekoracyjnych. Dobrze schłodzone ciasto może stanowić chłodny deser idealny na letnią uroczystość