Torty na chrzest

Mimo że małe dziecko nie pamięta swojego chrztu, jest to bardzo ważny moment w życiu jego i najbliższych. Rodzina oraz przyjaciele świętują wspólnie włączenie malucha do religijnej społeczności. Torty na chrzest na zamówienie stanowią wyjątkowy element takich przyjęć. Pięknie ozdobione wypieki są nie tylko ozdobą stołu, ale również uroczystym deserem.

Niepowtarzalne torty na chrzest

Zespół E-tort zajmuje się przygotowaniem wymarzonych tortów na chrzciny, które uświetnią ten wyjątkowy dzień. Dzięki składnikom wysokiej jakości, bez konserwantów czy sztucznych aromatów i barwników możemy zaoferować dekoracje w dowolnych kolorach oraz kształtach. Popularne są torty z masy cukrowej na chrzest wzbogacone jadalnymi figurkami, na przykład:

  • pluszowym misiem,
  • bucikami,
  • aniołkiem,
  • śpiącym dzieckiem.

Najczęściej rodzice wybierają ciasta wykończone na biało, ponieważ ten kolor symbolizuje czystość oraz niewinność malucha. W zależności od wielu czynników można do niego dobrać inne odcienie. Tradycyjnie tort na chrzest dla dziewczynki zostaje uzupełniony elementami w pastelowym różu, natomiast tort na chrzest dla chłopca – jasnym błękicie. Kolory takie jak kremowy, fioletowy, złoty czy srebrny także prezentują się elegancko, są w dodatku uniwersalne.

Aby dopasować typowy różowy kolor lukru do wnętrza wypieku, torty na chrzciny dla dziewczynki warto zamówić z jasnym biszkoptem i truskawkowym kremem. Schłodzone ciasto będzie idealnie pasowało do letniej uroczystości. Natomiast torty na chrzciny dla chłopca z kremem śmietankowym albo cytrynowym to równie trafny wybór, który z pewnością posmakuje gościom dziecka.

Torty na chrzest bez masy cukrowej

Większość bogato zdobionych tortów na chrzest na zamówienie, których zdjęcia znajdują się w internecie, wykończona jest masą cukrową. Coraz więcej rodziców wybiera jednak torty na chrzest bez masy cukrowej, co nie ogranicza opcji dekoracyjnych wypieku. Za pomocą lekkiego kremu śmietanowego pracownicy cukierni współpracujących z E-tort wykonują tradycyjne ornamenty w kształcie kwiatów. Takie ciasto można także ozdobić:

  • mini bezami,
  • herbatnikami,
  • czekoladkami,
  • figurkami z czekolady,
  • żywymi kwiatami.

Warto także wziąć pod uwagę możliwości modyfikacji kształtu tortów na chrzciny. Prostokątne wypieki są obecnie nieco rzadziej wybierane niż okrągłe, ale stanowią idealne tło dla rozbudowanych zdobień, na przykład z żywych lub opłatkowych kwiatów. W sklepie E-tort oferujemy wiele różnorodnych rozwiązań w zakresie tortów na chrzciny. Ceny naszych produktów są atrakcyjne i z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś, co uświetni ten wyjątkowy dzień.