Tort z opłatkiem MINECRAFT

Osoby planująca niewielkie przyjęcie urodzinowe dla dziecka, nie muszą zaprezentować na nim kilkupiętrowego ciasta ze skomplikowanymi dekoracjami. Doskonałą alternatywą jest w tym przypadku prosty tort z opłatkiem. „Minecraft”, ulubiona gra zarówno wielu dzieci, jak i dorosłych, to świetny motyw przewodni. Z powodzeniem możemy zamienić inspirowaną nią grafikę na jadalny obrazek.

Niezależnie od wieku każdy wielbiciel wirtualnych przygód doceni taki opłatek na tort. „Minecraft” ma swoich fanów na całym świecie, w niemal każdym przedziale wiekowym. Gra polega na tworzeniu budowli z różnego rodzaju bloków, a gracze, aby je zdobyć, przeżywają wiele niezapomnianych przygód.

Kolory i smaki tortów z nadrukiem z „Minecrafta”

W przypadku tortu z „Minecraftem” opłatek prezentuje się najlepiej na kwadratowym biszkopcie, jeśli jednak zamawiającemu zależy na tradycyjnym okręgu, z przyjemnością go przygotujemy. Obrazek na powierzchni ciasta może przedstawiać na przykład:

  • głównego bohatera Steve’a,
  • zwierzęta (psa, owcę czy świnię),
  • potwory (creepera lub szkieleta),
  • narzędzia albo broń,
  • krajobraz z gry.

Aby wypiek jak najbardziej przypominał motywy z gry, warto przyozdobić go kolorami natury, na przykład zielonym i brązowym. Zieleń równie dobrze komponuje się także z niebieskim, kolorem wody, której nie brak w „Minecrafcie”. Opłatek na tort trzeba wówczas umieścić na warstwie białej masy, aby odcienie grafiki po wydrukowaniu były wyraziste.

Oprócz smaków wypisanych na stronie internetowej oferujemy również przygotowanie dowolnej kompozycji na życzenie klienta. Doskonałym pomysłem jest więc uzupełnienie kakaowego biszkoptu miętową masą. Połączenie mięty z czekoladą nie odpowiada jednak wszystkim łasuchom – bez problemu możemy przygotować krem o dowolnym innym smaku i zastosować wybrane, bezpieczne barwniki spożywcze.

Tort z opłatkiem Minecraft - daj się ponieść wyobraźni!

Opisywany opłatek na tort z „Minecraftem” to tylko przykład ciekawego zastosowania jadalnych obrazków, którymi chętnie ozdobimy wybrane ciasto. Dzięki specjalistycznej drukarce jesteśmy w stanie przygotować dowolną grafikę na wypieki okolicznościowe. Wystarczy, że do formularza zamówienia w E-tort dołączone zostanie wybrane zdjęcie lub obrazek – my zajmiemy się resztą.

Takie dekoracje stają się coraz popularniejsze ze względu na szereg zalet, opłatki na tort z „Minecrafta” czy innych gier, kreskówek lub książek to więc doskonały sposób na przyozdobienie wypieków. Są w pełni jadalne i niewyczuwalne podczas jedzenia. Stanowią alternatywę dla figurek z masy cukrowej oraz marcepanu, które często są niepożądanymi dodatkami w tortach dla dzieci. Płaski obrazek wyklucza też konieczność usztywniania dekoracji za pomocą niebezpiecznych wykałaczek czy innych niejadalnych elementów, zatem warto wypróbować tę technikę.