Torty weselne

Krojenie pięknego tortu weselnego przez świeżo upieczonych państwa młodych to punkt kulminacyjny każdego przyjęcia ślubnego. Okazałe ciasto ma symbolizować rozpoczęcie wspólnego życia w dostatku, miłości i szczęściu. Jego wybór jest więc równie ważny, co miejsce wesela. Jakie nowoczesne torty weselne wybrać? Oto garść naszych inspiracji.

Nowoczesne torty weselne 2021

Każdy sezon ślubny obfituje w trendy takie jak konkretne kroje sukien ślubnych, temat przewodni wesela czy wybrane palety kolorystyczne zastosowane we wnętrzu sali. Przykładowo jakiś czas temu popularne stały się torty weselne kwadratowe z motywem tropikalnym – takie ciasta ozdabiamy wzorem liści monstery i między innymi kwiatami hibiskusa czy strelicji. W 2021 roku specjaliści przewidują wzrost zainteresowania małymi tortami weselnymi. Jednopoziomowe oraz dwupoziomowe wypieki niewielkich wymiarów to doskonałe rozwiązanie dla kameralnych wesel.

Do wyjątkowo popularnych rozwiązań należą obecnie także ciasta z fakturowanym lukrem, na przykład na podobieństwo fal, nieregularnych falban ombre lub plisowania. Torty weselne z żywymi kwiatami, których boki są niedokładnie pokryte masą („naked cake”) to świetna opcja na przyjęcie w stylu rustykalnym, podobnie jak wypieki z efektem spływającej polewy („drip cake”). Torty weselne marmurkowe polecamy osobom ceniącym klasyczne piękno. Takie wykończenie można uzyskać, łącząc pożądane kolory masy cukrowej, na przykład białą z odrobiną szarości albo beżową z różem i złotem.

Oryginalne torty weselne

Nietypowe torty weselne szczególnie polecamy parom, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. Takie wypieki z pewnością zaimponują gościom, a być może staną się wyznacznikiem nowych trendów. Torty weselne na stelażu to świetne rozwiązanie na większe uroczystości – metalowa konstrukcja utrzymuje trzy lub więcej poziomów ciasta osobno, co tworzy iluzję lewitowania. Główną ich zaletą jest ułatwienie krojenia. To także świetne rozwiązanie dla par, które nie mogą zdecydować się na jeden smak tortu. Biszkopty w każdym poziomie przekładamy wówczas inną masą.

Na stelażu można także umieścić mały tort weselny w otoczeniu ozdobionych elegancko babeczek. Ustawione blisko siebie muffiny wyglądają jak kolejny poziom ciasta, są jednak znacznie łatwiejsze do rozdania gościom. Taki oryginalny tort weselny stanowi często motyw przewodni – wówczas na zaproszeniach i dekoracjach stołów warto umieścić rysunek małej babeczki z kremem. Pozostałe po przyjęciu muffinki należy szybko zapakować, podarować przybyłym i podziękować za wspólne świętowanie.

Torty weselne – wzory klasyczne

Wielbicielom klasyki polecamy torty weselne prostokątne z lekkim kremem śmietankowym. Drugi poziom ciasta można wówczas przygotować w kształcie serca i otrzymać w ten sposób nietuzinkową kompozycję. Opisywane torty weselne z owocami będą prezentowały się wyjątkowo elegancko. Jako ozdobę warto do nich dodać także gałązki ziół, na przykład mięty lub rozmarynu. Taki deser nie obciąża zbytnio żołądków po obfitym obiedzie, a więc goście długo będą uczestniczyć w zaplanowanych atrakcjach

Nietypowe torty weselne z nutką humoru

Śmieszne torty weselne są wybierane przez pary, które mają poczucie humoru i dystans do siebie. Zabawny efekt łatwo jest uzyskać poprzez modyfikację tradycyjnych figurek pani i pana młodego. Parę można ukształtować tak, aby obrzucała się kawałkami słodkiego tortu albo patrzyła w swoje smartfony. Jeśli obydwie osoby kochają dany sport czy hobby, należy przedstawić je na torcie w trakcie wykonywania takich czynności.

Ciekawą propozycją jest wydrukowanie karykatury pary na specjalnym opłatku. Przedtem warto zatrudnić jednak artystę specjalizującego się w tego rodzaju rysunkach. Inne rozwiązanie to przedstawienie osób jako odświętnie ubranych, uroczych zwierząt. Ich gatunek można uwarunkować zdrobnieniami, jakich używają młodzi („misiu”, „żabko”, „kotku”). Taki zabawny akcent podkreśla przywiązanie zakochanych oraz ich zachowanie w związku.

Torty weselne – ceny

Obecnie niektóre pary tort weselny wybierają u cukiernika, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu doradzi kształt i smak ciasta. Można także skomponować je samodzielnie, a następnie zamówić, na przykład w sklepie E-tort. Szczegółowy formularz pozwala spersonalizować wiele cech tortów weselnych. Smaki warto dopasować do pory roku – na letnie wesele polecamy lekkie nuty owocowe i śmietankowe, zaś w miesiące zimowe doskonale sprawdzi się wypiek z kremem czekoladowym lub orzechowym.

Koszty to jedno z pierwszych zmartwień przyszłej pary młodej, rozważającej zakup tortu weselnego. Ceny wypieków na taką uroczystość są uwarunkowane wieloma kwestiami, na przykład:

  • liczbą gości,
  • ilością i skomplikowaniem dekoracji,
  • smakiem ciasta.

Chociaż nie każdy może pozwolić sobie na wystawną, 200-osobową imprezę, na dekorowanym torcie weselnym nie warto zbytnio oszczędzać. Sklep E-tort oferuje atrakcyjne ceny dla każdej pary. Nowoczesne torty weselne na kameralne uroczystości to nasza specjalność. Dzięki nim wyjątkowy dzień spędzony w gronie najbliższych nabiera jeszcze bardziej romantyczny klimat